همزمان با پذيرش مسافران در ترمينال ۱
مراسم گراميداشت سالگرد ورود امام (ره) به مهرآباد برگزار شد
مراسم گراميداشت سالگرد ورود امام خميني (ره) به ميهن اسلامي در دوازدهم بهمن ۱۳۵۷ با حضور محمد اسلامي وزير راه و شهرسازي، رئيس سازمان هواپيمايي کشوري، مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران و فرمانده پليس فرودگاه‌هاي کشور و جمعي از مديران و دست‌اندرکاران صنعت حمل و نقل و هوايي در ترمينال شماره يک فرودگاه مهرآباد آغاز شد.

همزمان با این مراسم، ترمینال یک در حال مسافرگیری و انجام و پذیرش پروازها بود و مردم و مسافران در اين مراسم حضور داشتند.

محمد اسلامی وزیر را و شهرسازی  در  اين مراسم گفت: تلاش و کوشش در راه خدا هیچ وقت تعطیل نمی‌شود. باطل باطل است و نقشه های ان ها همواره برای با جبهه حق نوسازی می شود و از شکت های متوالی هم عبرت نگرفته است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: طی ۴۱ سال نقشه های گوناگون استکبار را لمس کردیم و قوی تر شدیم.طرح معامله قرن صهیونیسم مانند طرح خاورمیانه بزرگ شکست می خورد.

وی ادامه داد: طی این سال ها نقش های گوناگون استکبار را از نزدیک دیدیم و لمس کردیم. ملت ایران برای تحقق شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی هزینه های بسیاری پرداخت کرده است.

اسلامی با بیان اینکه  ملت ایران در زمره کشورهای مستقل است، گفت: این ملت با هدایت رهنمودهای امام امت و رهبر انقلاب توانسته قله های عزت و سر بلندی را یکی پس از دیگری فتح کند.

وی با اشاره به این که اولین اقدام آمریکا علیه ایران، تحریم‌ها بود، تصریح کرد: اگر امروز مقاوم هستیم و از ظرفیت های خوبی بهره مندیم نتیجه تحریم هاست که باعث شده ما آسیب پذیر نباشیم.

وزیر راه و شهرسازی  با اشاره به شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: آمریکا با به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی انتقام شکست طرح خاورمیانه  بزرگ را ایران گفت و مردم ایران یک بار دیگر همبستگی با شعائر اسلامی را به نمایش گذاشتند.

اسلامی تصریح کرد: رمز پیروزی انقلاب اسلامی وحدت کلمه است.

وی افزود: امروز شاهد خروش ملت های مسلمان در برابر جدیدترین توطئه صهیونیسم به اسم معامله بزرگ قرن هستیم که این طرح نیز شکست خواهد خورد.

در این مراسم، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و  ناوبری هوایی ایران نيز اظهار داشت: استکبار جهانی با استراتژی ممانعت از پیروزی انقلاب در چهل و یک سال گذشته نیز تلاش خود را برای مقابله با انقلاب اسلامی به کار بست و امروز پس از چهل و یک سال، ما بر روی پای خود ایستاده‌ایم و کشورهای تحت سلطه استکبار جهانی هم با پیام انقلاب اسلامی متوجه پوشالی بودن استکبار جهانی شده‌اند.

سیاوش امیرمکری افزود: نقش امام راحل در ایجاد این انقلاب و تغییر رژیم شاهنشاهی با از خودگذشتگی مردم، بی‌بدیل است. نظام ما نظامی مردم‌سالار است و نقش امام بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

امیرمکری گفت: ما در 12 بهمن 57 در فرودگاه مهرآباد با افتخار پذیرای پرواز انقلاب بودیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و  ناوبری هوایی ایران افزود: پیشنهاد شد هزینه‌های برگزاری مراسم مناسبتی و این چنین مراسم‌ها به مردم عزیز سیل‌زده سیستان و بلوچستان اختصاص یابد.

وی توضیح داد: ما به عنوان شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران طی بررسی همکاران بسیجی و ایثارگر خود در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان، مسئولیت بهسازی یک باب مدرسه در مناطق سیل‌زده را برعهده گرفتیم که در سلگان بخش مرکزی روستای چاه‌پیچی است که در چند روز آینده اقدامات اجرایی ساخت این مدرسه را آغاز می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری ایران گفت: مفتخریم ما فرودگاهیان در بهمن ۵۷ پذیرای پرواز انقلاب بودیم.

 


First First


هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
بیشتر...