تاکيد رئيس سازمان هواپيمايي کشوري بر لزوم اجراي دستورالعمل هاي وزارت بهداشت
رئيس سازمان هواپيمايي کشوري گفت: به منظور جلوگيري از خروج مسافران بيمار از کشور در تمامي مبادي فرودگاهي کنترل و چک مسافران با جديت انجام مي شود.

علي عابدزاده در جلسه اي كه با حضور معاون حوزه همكاري هاي بين الملل وزارت بهداشت، مديرعامل شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي، مديران عامل شركت هاي هواپيمايي، نماينده مديرعامل شركت شهر فرودگاهي امام خميني (ره)، نمايندگان سپاه، اطلاعات، پليس فرودگاههاي كشور و گذرنامه و ساير مديران صنعت برگزار شد بر رعايت و عمل به توصيه ها و دستورالعمل هاي وزارت بهداشت جهاني ايكائو تاكيد كرد و گفت: بايد تلاش كنيم در مبادي فرودگاهي كنترل ها تشديد شود و هيچ مسافر بيماري از كشور خارج نشود.

وي همچنين تاكيد كرد به منظور رعايت نكات بهداشتي و اقدامات لازم جهت كنترل مسافران ضدعفوني هاي لازم صورت گيرد.

عابدزاده گفت: در فرودگاهها كميته تسهيلات فرودگاهي با حضور نماينده وزارت بهداشت جلسات مداوم تشكيل و مسائل حوزه بهداشت را پيگيري مي كنند.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري تصريح كرد: در اين سازمان نيز ستاد مركزي سلامت صنعت هوانوردي تشكيل شده كه راهبري مسائل در اين زمينه تصميم گيري و ابلاغ مي شود و دوره هاي آموزش مورد نظر وزارت بهداشت براي كروي پروازي تشكيل و سيلابس هاي ويژه مقابله با كرونا توسط اساتيد ارائه و تدريس شود.

وي اظهارداشت: همكاري ها و تامين امكانات لازم براي تيم هاي اعزامي وزارت بهداشت به فرودگاهها و متقابلا از وزارت بهداشت به منظور تامين نيازهاي بهداشتي فرودگاهها و شركت هاي هواپيمايي براي اجراي دستورالعمل هاي آن وزارت خانه به عمل آيد.

عابدزاده اظهارداشت: متاسفانه به دليل نگراني از انتقال ويروس كرونا حجم مسافران كم شده و بسياري از تورهاي گردشگري كنسل و همين امر منجر به ضرر اقتصادي براي شركت هاي هواپيمايي شده است و شركت هاي هواپيمايي بايد براي مستندسازي گزارش هاي اقتصادي خود از هم اكنون اقدامات لازم را انجام تا نسبت به ارسال گزارشهاي مذكور به مسئولان مربوطه برنامه ريزي هاي لازم به عمل آيد.

نماينده وزارت بهداشت نيز در اين جلسه          ضمن ارائه راهكارها براي سرعت بخشيدن به فعاليت هاي لازم و كنترل دقيق تر از مبادي فرودگاهي نظراتي را ارائه و انتظارات شركت هاي هوايي براي وصول به اهداف و كاهش خطرات ناشي از شيوع بيماري بيان كردند.

معاون هوانوردي و امور بين الملل سازمان هواپيمايي كشوري با بيان اينكه سلامت مردم و نيروهاي انساني صنعت براي ما بسيار مهم و در اولويت قرار دارد از نماينده وزارت بهداشت خواست تا ارائه دستورالعمل ها جهت ابلاغ به فرودگاهها و شركت هاي هواپيمايي تسريع شود.

امير مكري مديرعامل شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي گفت: اقدامات بهداشتي و ضدعفوني كردن فرودگاهها به صورت جدي در حال انجام است و دستورالعمل هاي لازم به تمامي فرودگاههاي كشور ابلاغ شده است.

وي در ادامه از كمبود مواد بهداشتي گلايه كرد و گفت: كه تنها در سه فرودگاه كشور دوربين حرارتي موجود است.

تمامي مديران عامل شركت هاي هواپيمايي به ارائه نقطه نظرات و راهكارهاي لازم مبني بر تشديد كنترل ها و ضدعفوني كردن محيط پرواز پرداختند.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.