ضدعفوني مستمر ناوگان هوايي و فرودگاههاي کشور+فيلم
سخنگوي سازمان هواپيمايي کشوري گفت: به دنبال شيوع ويروس کرونا ضدعفوني مستمر ناوگان هوايي و فرودگاههاي کشور در دستور کار شرکت هاي هواپيمايي و فرودگاههاي کشور قرار گرفت.

رضا جعفرزاده اظهارداشت: اقدام ضد عفوني کردن هواپيماها در راستاي پيشگيري و ايمن‌سازي پروازها با نظارت متخصصان وزارت بهداشت انجام مي‌شود.

وي افزود: تمامي ناوگان هوايي به همراه تجهیزات زمینی (هندلينگ) با نظارت واحد ايمني شركت هاي هواپيمايي طبق دستورالعمل و بخشنامه سلامت سازمان هواپيمايي كشوري ضدعفونی می‌شود.

جعفرزاده تصريح كرد: اقدامات پيشگيرانه بيماري ويروس كرونا در صنعت هوانوردي توسط سازمان هواپيمايي كشوري با حضور تيم پزشكي هوايي تدوين و در بخشنامه اي به شركت هاي هواپيمايي و فرودگاههاي كشور ابلاغ شده است.

سخنگوي سازمان هواپيمايي كشوري افزود: براساس دستورالعمل ياد شده وظايف كلي خطوط هوايي، فرودگاههاي كشور، كاركنان خدمات مسافر، دستورالعمل عملياتي ويژه كاركنان خدمات پرواز، وظايف خلبانان و كروي پروازي در مواجهه با مسافر مشكوك به بيماري در داخل پرواز، واحد كنترل پرواز، كاركنان خدمات ويژه مسافران و ساير بخش ها تشريح شده است.

گفتني است؛ امكان دريافت كارت سلامت براي پروازهاي خارجي فراهم است.

         هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.