صدور مجوز آموزش از راه دور خلباني

مديركل دفترگواهينامه هاي پرسنل هوانوردي سازمان هواپيمايي كشوري از صدور مجوز مركز آموزش از راه دور خلباني براي اولين بار در كشور خبرداد.

محمدعلي خيري اظهارداشت: شرکت توسعه هوانوردی هوشمند رسام اولین مرکزی است که موفق به اجابت استانداردهای آموزشی از راه دور با دامنه اختیارات  IR(A)Modular, Theoretical Training و ATP (A) Modular و کسب گواهینامه آموزشی  (ATOC) به شماره IR.ATO. 38 شد.

وي افزود: به علت شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و نیز پیشگیری  از انفصال و وقفه بیش از حد آموزش هاي منتهي به License در حوزه هواپیمایی، برای سایر متقاضیان مراکز آموزشی و شرکت های هواپیمایی نیز، با رعایت ديگر الزامات، با دستور رياست سازمان مجوز موقت، تا پایان خرداد ماه 1399، به روش آموزش از راه دور براي مراكز خلباني صادر شد.

خيري تصريح كرد: اين مجوز موقت، صرفا برای پیوستگی آموزشی دوره هایي است كه بر اساس اختیارات مندرج در ATO ، در حال برگزاري می باشد. لذا این مراکز مجاز به ثبت نام و جذب دانشجو به روش آموزش از راه دور (Distance Learning) نمی باشند. در صورت تقاضا براي آموزش دایمی از راه دور، لازم است، فرايندها و مقررات سازمان هواپيمايي كشوري را طي و نسبت به اخذ مجوزهای مربوطه اقدام نمایند.

 


با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.