يکسان سازي فرايندهاي گزارش دهي و چگونگي استفاده از اطلاعات سطوح پروازي در شرايط نامناسب آب و هوايي

سرپرست دفتر نظارت بر عمليات هوانوردي سازمان هواپيمايي كشوري از برگزاري اولين جلسه آشنايي و پياده سازي با قالب يكسان گزارش دهي وضعيت سطوح پروازي (Global Reporting Format) و قالب جديد اسنوتام (SNOWTAM) به صورت وبينار توسط كارشناسان اين حوزه و به مديريت سازمان خبرداد.

ميثم شاكر اظهارداشت: با توجه به تغيير قوانين و مقررات در حوزه گزارش دهي وضعيت سطوح پروازي، ايكائو، از كشورهاي عضو خواسته است كه اين تغييرات را به منظور همسان سازي گزارش دهي استفاده كنند.

وي هدف از اين امر را يكسان سازي فرايندهاي بررسي گزارش دهي و استفاده از اطلاعات سطوح پروازي در شرايط نامناسب آب و هوايي دانست و گفت: با اجرايي شدن اين امر در كشورهاي عضو ايكائو از تاريخ پنجم نوامبر 2020، تمامي كشورها و فرودگاهها بايد از يك قالب يكسان تبعيت كنند.

شاكر همچنين جلوگيري از ابهام و سردرگمي در ايجاد و خوانش گزارشات را از جمله اهداف اين الزام دانست و گفت: از ديگر مزاياي اين طر ح مي توان به ايجاد تعامل بين خلبان، برج مراقبت، واحد اطلاعات هوانوردي و مسئولان سنجش و پاكسازي سطوح پروازي اشاره كرد و در نهايت همه اين موارد باعث كاهش خطر خروج از باند و سوانح در سطوح پروازي خواهد شد.

گفتني است؛ در اين جلسه سه گروه مسئولان فرودگاهي، بخش اطلاعات هوانوردي و خطوط هواپيمايي حضور داشته و بر اهميت موضوع و لزوم تبعيت از قالب جديد توسط واحدهاي مختلف عمليات هوانوردي و عمليات پرواز، تاكيد شد.

لازم به ذكر است؛ جلسه آتي نيز به صورت وبينار در روز يكشنبه مورخ 22/4/99 ساعت 14 با پرداختن به جزييات بيشتر و تخصصي تر توسط كارشناسان ايكائو از حوزه مديريت اطلاعات هوانوردي دفتر منطقه اي اروپا برگزار خواهد شد و ذينفعان مي توانند سوالات، پيشنهادات و راهكارهاي اجرايي منطبق با قالب جديد را به آدرس GRF@cao.ir  ارسال كنند.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
بیشتر...