برگزاري جلسه آگاهسازي با محوريت ضدبراندازي
جلسه آگاهسازي با محوريت ضدبراندازي و با موضوع تشريح گروهک جندالشيطان توسط دفتر مرکزي حراست سازمان هواپيمايي کشوري برگزار شد.
در اين گردهمايي که با حضور مديران حراست کليه شرکت هاي هواپيمايي برگزار شد، به نحوه شناسايي و مقابله با گروهک جندالشيطان به رهبري عبدالمالک ريگي که با نام آن جندالله فعاليت مي کرد، اشاره شد. اشتري، مديرکل حراست سازمان هواپيمايي کشوري در اين جلسه اظهار داشت: ضدبراندازي گروهک هاي تروريستي و تخريبگر، از مرحله شناسايي تا مرحله انهدام و سرکوب، از همکاري عوامل وزارت اطلاعات، ارتش، سپاه و ساير نيروهاي داخلي بهره مي گيرد که بحمدلله مقابله با اين نوع فعاليت هاي شرارت بار در کشور ما از انقلاب اسلامي تا کنون با موفقيت همراه بوده است. مهدوي، مدرس ضدبراندازي در اين گردهمايي ضمن تشريح آثار مخرب اين گروهک در منطقه سيستان و بلوچستان و نيز ساير اثرات منفي جانبي آن بر امنيت منطقه جنوب کشور، تاکيد کرد: بـراندازي (subversion) اساساً يک اصطلاح نظامي است که در فرهنگ واژه هاي نظامي به کـليـه اعـمـال و فـعـاليت هاي غير قانوني که بر ضد مصالح يک کشور انجام مي شود اطلاق شده است و هدف نهايي از آن واژگون کردن حکومت وقت مي باشد. به عبارت ديگر، عملياتي است که بـه مـنـظـور سرنگوني تـدريـجي يک رژيم انجام مي شود و ضد براندازي مقابله با کليه اين فعاليت ها و اختلالات مي باشد. وي همچنين افزود: گروهک جندالله، که هم اکنون به نام گروهک جندالشيطان شناخته مي شود، رهبر آن، عبدالمالک ريگي، از طايفه ريگي بود و در سال 1384 تاسيس شد، يک جريان بنيادگراي تروريستي و فرقه‌گرا مي باشد. اين گروهک با استفاده از سلاح ها و تجهيزات نظامي و به پشتوانه حمايتهاي سرويس‌هاي اطلاعاتي سيا، اس‌آي‌اس، موساد، آي‌اس‌آي و فرماندهي ناتو، سعي در مقابله با حکومت جمهوري اسلامي داشته که عوامل آن شناسايي و سرشاخه اصلي آن در سال 1388، توسط وزارت اطلاعات و با همکاري نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي دستگير شد.هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.